O mnie

Pacjentka 0, zombiak z wanny i najbardziej nieogarnięta geek blogerka w galaktyce. Jestem Asia Brom i prowadzę tego bloga.

 

Wanna Pełna Zombie Asia Brom
Zombie z wanny w różnych stanach rozkładu

 

Ponieważ nie lubię, gdy ludzie rozbijają się o mur tekstu na blogach, postanowiłam oszczędzić ci długich akapitów i podzielić się kilkoma chaotycznymi faktami o mnie, które mogą cię zainteresować. Albo i nie.

 

  • Co do moich kompetencji do pisania popkulturowego bloga, to pewnie są kiepskie, ale na szczęście w tej materii nie trzeba mieć zaświadczenia i dwóch pieczątek. Ale jakby co, to studiowałam antropologię kultury na Wydziale Polonistyki UJ. Wcale nie twierdzę, że widać to po moich wpisach. Also: nie jestem przesadnym grammar nazi i prawdopodobnie stawiam za dużo przecinków.

 

  • Fangirling popchnął mnie do pisania magisterki o Lokim w komiksach Marvela. Spędziłam też jeden semestr studiów na rozpracowywaniu fandomu My Little Pony. Dzięki temu dowiedziałam się, co to clopping.

 

  • Pierwszym filmem, który widziałam w kinie, był Król Lew. Nadal płaczę przy scenie śmierci Mufasy, ale po latach uświadomiłam sobie, że wzruszenie przychodzi przez uszy. Kocham muzykę w tej animacji.

 

  • W dzieciństwie bardzo chciałam zostać aktorką. Zostało mi po tym okresie to, że lubię grać w kalambury i trochę się popisywać. Zwłaszcza po drugim piwie. No i nieustannie odgrywam w głowie scenki postaci, których brakuje mi w ulubionych filmach i serialach.

 

  • Z popkulturowych rzeczy kocham w szczególności: Gwiezdne Wojny, Marvela, Pieśń Lodu i Ognia, Supernatural, zombie i Netflixa.

 

  • Oprócz (nie)pisania bloga zajmuję się także (nie)rysowaniem. Bawię się w grafikę komputerową i ostatnio zaczęli mi za to płacić. Moje bazgroły wrzucam zazwyczaj na Instagrama.

 

  • Mój duchowy przewodnik to Grumpy Cat.

 

  • Szkoda mi życia na złe seriale, filmy i książki (wyjątek: The Walking Dead). Co jest całkiem rozsądne dla ludzi i bardzo niedobre w przypadku blogerów. Bo krytyczne recenzje dobrze się pisze i równie szybko czyta.

 

  • Można mnie spotkać na Facebooku, Twitterze i Instagramie (linki w górnym menu). Pisuję na portalu Serialomaniak i czasem produkuję się na konwentach. Największe prawdopodobieństwo wypicia ze mną piwa występuje na Pyrkonie lub Serialconie.

 

Żeby nie było, że tylko ja się przedstawiam, możesz napisać coś o sobie, w komentarzu pod którymkolwiek postem na blogu lub fanpage’u. Też jestem ciekawa, kim jesteś! Miłego czytania i do zobaczenia w internetach!